Blog
Kıbrıs Seo ve Google Sıralamaları 2024

Kıbrıs Seo ve Google Sıralamaları 2024

“KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları” diye bir şey aradınız eminim çoğunuz . Bu Yazıyı Yazdıysanız Sanırım Çoğunuz SEO Yani (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunu merak ediyorsunuzdur.

Bu siteye tesadüfen rastlamadığınız açık. 🙂 🙂

Kullandığımız arama motorları rastgele seçilmedi, 22 milyondan fazla dizine eklenen sayfa arasında aradığınız cümleleri görüntülemek için karmaşık algoritmalar kullandı. Arama motorları aradığınız kelime öbeği veya kelimeyle ilgili sonuçları sunar. SEO’nun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Makaleyi okumaya devam edin.

Kıbrıs Dijital Ajans | Kıbrıs Sosyal Medya Yönetimi | Kıbrıs Web Tasarım | Kıbrıs SEO | Kıbrıs Sosyal Medya Takipçi | KIBRIS SEO – Google Sıralamaları

SEO NEDİR ?

Kıbrıs Dijital Ajans Olarak KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları konusunda Hizmet verdiğimizi belirterek sizlere SEO Konusunu Anlatalım.

 

SEO: İngilizce’de “Arama Motoru Optimizasyonu”nun kısaltmasıdır. Türkçe’de “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir.

 

Basitçe söylemek gerekirse bu, web sitenizin ilgili aramalarda görünürlüğünü artırmak için iyileştirilmesi sürecini ifade eder.

 

SEO, içeriğin alaka düzeyini optimize etmek için mümkün olan en iyi teknik yöntemle bir web sitesi oluşturma sürecidir.

Optimize edilmiş sayfalar arama motorları tarafından kolayca bulunur. Arama motorları optimize edilmiş sayfaları daha iyi sıralar.

 

Web sitenizin sayfalarının arama sonuçlarındaki görünürlüğü ne kadar yüksek olursa, web sitenizin işletmenizle ilgili potansiyel müşteriler tarafından ziyaret edilme olasılığı da o kadar artar.

 

Web sitenizi oluşturduğunuzda, arama motoru botları web sitenizi taramaya başlayacaktır. Bir sayfa indekslenmeye uygunsa indekse eklenecektir.

 

Dizine eklenen sayfalar arama sonuçlarında görünür. Bir sayfanın içeriği ne kadar optimize edilirse, sayfa arama sonuçlarında o kadar üst sıralarda yer alır.

Yani; SEO, web sitenizi arama motorları için daha iyi hale getirme sürecidir.

KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

KIBRIS SEO | Google Sıralamaları SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin organik (ücretsiz) arama motoru sonuçlarında görünürlüğünü artırmayı amaçlayan bir dizi strateji ve taktiktir.

Başka bir açıdan bakıldığında SEO, bir web sitesinin arama motorlarındaki performansını optimize etmeyi amaçlayan çeşitli yöntemlerin toplamını ifade eder.

 

İngilizce “Arama Motoru Optimizasyonu” teriminden gelir ve öncelikle web sitelerinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

 

SEO’yu etkili bir şekilde kullanarak web sitenizin çekiciliğini ve erişilebilirliğini artırabilir ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

 

Bu süreç, web sitenizin arama motorlarında bulunmasını kolaylaştırır ve sonuçta daha fazla ziyaretçi çeker.

 

SEO Kelime Olarak ne anlama gelir? KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

SEO İngilizce’de “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. Bu tabir Türkçe’de “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir.

 

SEO’nun web siteniz için nasıl çalıştığını anladıktan sonra, web sitenizin sayfalarının sıralamasını iyileştirmek için çeşitli taktikler kullanabilirsiniz. | KIBRIS SEO – Google Sıralamaları

Kıbrıs Dijital Ajans | Kıbrıs Sosyal Medya Yönetimi | Kıbrıs Web Tasarım | Kıbrıs SEO | Kıbrıs Sosyal Medya Takipçi | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

ARAMA MOTORLARI NEDEN SEO ‘ YU ÖNEMSER?

Arama motorları neden bu teknikleri kullanmaya önem versin ki, sonuçta onlara hiçbir ücret ödemiyorsunuz?

Doğru, siz arama motoruna herhangi bir ücret ödemezsiniz… ama başkası öder! ☺ İşte burada reklam devreye giriyor.

Yani bu sorunun cevabı şudur: Arama motorları reklamlardan para kazanıyor, bu yüzden SEO’yu çok ciddiye alıyorlar.

Bir arama motoruna bir sorgu girdikten sonra görünen sayfaya arama motoru sonuç sayfası (SERP olarak da bilinir) adı verilir.

SERP’ler, “organik sonuçlar” ve “tıklama başına ödeme reklamcılığı” (PPC) olarak adlandırılan sayfaları görüntüler.

Organik arama sonuçlarının (SEO) hiçbir maliyeti yoktur, ancak PPC reklamcılığının maliyeti vardır.

Organik arama sonuçlarına dahil olmak için Google’a veya diğer arama motorlarına ödeme yapamazsınız.

Bir arama motoru, kaliteli içerikle birlikte ne kadar alakalı sonuçlar sağlarsa, sizin ve başkalarının o arama motorunu tekrar kullanma olasılığı da o kadar artar.

Arama motorunuzu ne kadar çok kişi kullanırsa, o kadar çok reklam gösterimi alırsınız ve o kadar çok para kazanırsınız.

İnternet gerçekten dünyayı bize yaklaştırdı. Genellikle aradığımız tüm bilgilere yalnızca birkaç tıklamayla ulaşabiliyoruz.

İnsanlar internette bilgi, ürün, hizmet vb. ararlar. Bilgi ararken çevrimiçi olun. Arama motoru optimizasyonunun nasıl çalıştığını mı merak ediyorsunuz? Tam olarak ne yapacağını biliyorsun, değil mi?

 

İnternette bir arama motoru açıp “SEO nedir?” diye sorup “Sonra ne yaptın?” diye araştırıyorsunuz.

Öncelikle açılan sayfadaki ilk sonuçlardan birine tıklayın. Beklentilerinizi karşılayan bir site bulamadıysanız muhtemelen Geri düğmesini tıklayıp aradığınız siteyi bulana kadar sayfayı aşağı kaydırmışsınızdır.

 

Ve yavaş yavaş diğer web sitelerine tıklamaya başladınız, değil mi?

 

Web siteniz SEO teknikleri kullanılarak optimize edilmemişse, kullanıcılar işletmenizi arama sonuçları sayfalarında göremeyecektir.

Bu, başkalarının şirketinizin varlığından haberi olmadığı anlamına gelir. Peki internette arama yapan kişiler bulamazsa web siteniz nasıl bir rol oynuyor?

 

SEO, şirketinizin internetteki görünürlüğünü ve görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olur.

 

Derecesini artırabilirsiniz. Web siteniz için SEO yapmazsanız internette fark edilmezsiniz ve sektörünüzde lider olamazsınız.

Bunlar rakip SEO şirketlerinin hayatını kolaylaştırır. Rakipleriniz sizi gerçekten seviyor olmalı çünkü arama sonuçları sayfasında onlardan önde değilsiniz. KIBRIS SEO – Google Sıralamaları

SEO ‘ NUN TEMEL METRİKLERİ NELERDİR?

SEO stratejinizin başarısı, önemi kampanya hedeflerinize bağlı olan çeşitli ölçümler kullanılarak ölçülebilir. Aşağıdakiler gibi önemli önemli rakamlar:

Tıklama oranı (TO): Bu oran, SERP’de görüntülenen sayfayı fiilen ziyaret eden kullanıcı sayısını gösterir.

Hemen çıkma oranı: Kaç kullanıcının tek bir sayfayı ziyaret ettikten sonra sayfadan ayrıldığını gösteren orandır.

Ortalama oturum uzunluğu: Bir sayfayı ne kadar çok kullanıcı beğenirse, o sayfada o kadar uzun süre kalırlar.

İçeriğin türü büyük bir rol oynayabilir. Gecikme süreniz çok düşükse (yaklaşık 30 saniyeden az), bunun sorumlusu sitenizin kalitesi olabilir.

Geri bağlantı sayısı: Bir sayfaya bağlantı veren harici web sitelerinin türleri, sayfanın alakalı ve kaliteli olarak algılanıp algılanmadığının bir göstergesidir. KIBRIS SEO – Google Sıralamaları

Kıbrıs Dijital Ajans | Kıbrıs Sosyal Medya Yönetimi | Kıbrıs Web Tasarım | Kıbrıs SEO | Kıbrıs Sosyal Medya Takipçi | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

 

TEMEL OLARAK SEONUN İŞLEVLERİ NELERDİR?

Arama motorları üç temel işlevi yerine getirir: tarama, dizine ekleme ve sıralama. Bu özellikler hakkında kısa bilgi vermek gerekirse.

Tarama: Arama motorları, web’deki yeni sayfaları keşfetmek ve mevcut sayfaları düzenlemek için taramaları kullanır.

 

İndeksleme: Arama motorları taradıkları sayfaları saklar. Bu indekslemeyi kullanır. Spam içerikli yinelenen sayfalar hemen dizine eklenmez. Nadir de olsa indekslenebilir.

 

Sıralama: Bir sayfa dizine eklendikten sonra, arama yapanlar onu arama sorgularına göre sıralar.

Tarama ve dizine ekleme sırasında, arama motorları sayfaları aşağıdaki sıralama faktörlerine göre analiz eder:

・Hız (bir web sayfasını açarken hız)

   • Geri bağlantı kalitesi

   • Anahtar kelime kullanımı

   • Mobil uyumluluk durumu (duyarlılık).

  • Ve dahası…
   •  
   • Arama motorları sıralama faktörlerini kamuya açıklamıyor. Bunu unutma.
   •  
   • SEO tekniklerini aşırıya kaçmadan denemeler yaparak içeriğinizi en üst seviyeye optimize edebilirsiniz. Arama motoru analizi, içeriğinizin SEO standartlarını karşılaması durumunda sitenizin arama sonuçları sayfalarında görüneceğini gösterir.
   • Bu, doğal endüstriyle ilgili web sitelerine trafik çekebileceğiniz anlamına gelir. 
   •  | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

  SEONUN ÇALIŞMA PRENSİBİ NEDİR?

  Yazıyı bu noktaya kadar dikkatli okuduysanız arama motorlarına neden dikkat etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.

  Kıbrıs Dijital Ajans Olarak , KIBRIS SEO 2023- Google Sıralamaları  üzerine Sizlere Hizmet Vermek İçin Hazırız… | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

  Şimdi İse ;

  SEO’nun nasıl çalıştığından detaylı olarak bahsedelim. Arama motorları sayfaları taramak için otomatik robot örümceklerini kullanır. 😊

  Bu örümcekler tarama sırasında web sitenizin sayfalarıyla ilgili her türlü bilgiyi toplar. Bu, arama yapanların web sitenizdeki alakalı sayfaları kolayca bulmasını sağlar.

   

  Sayfa açılma hızı, başlık etiketleri, sosyal medya sayfalarından aldığınız sinyaller, sayfadaki dahili bağlantılar, geri bağlantılar vb. gibi şeyler.

   

  Aşağıdakiler gibi birçok bilgi toplarlar: Bir web sitesinin SEO için ne kadar iyi optimize edildiğini belirleyen 200’den fazla sayfa sıralama faktörünün olduğu söyleniyor.

   

  Başlık etiketleri, içerik kalitesi, web sitesi açılma hızı, web sayfası URL’leri, görsel alt etiketleri, iç ve dış bağlantılar gibi birçok faktör.

   

  Web sitenizi arama motorları için optimize etmek o kadar da karmaşık değil. Teknik bilginiz azsa ve teknik konulara odaklanmak istemiyorsanız bu adımlar zor olabilir.

   

  Ancak SEO konusunda her zaman bir uzmana danışabilirsiniz. Ne tür arama motoru optimizasyonu vardır? SEO stratejileri üç gruba ayrılabilir.

   

  Kıbrıs Dijital Ajans | Kıbrıs SEO | Kıbrıs Sosyal Medya Yönetimi | Kıbrıs Web Tasarımı | Kıbrıs Sosyal Medya Takipçi | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

  Sayfa İçi SEO (Sayfa İçi SEO) | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

  Sayfadaki tüm SEO stratejileri web sitenizde gerçekleşir. Sayfa İçi SEO, web sitenizin detaylı bir şekilde optimize edilmesi ve arama motorlarına uyumlu içerik sağlanması işlemidir.

   

  Sayfa içi SEO, sıralamanızı iyileştirmek için içerik oluşturmakla ilgilidir. Bu süreç, sayfalarınıza ve içeriğinize anahtar kelimeler eklemeyi ve düzenli olarak yüksek kaliteli içerik oluşturmayı içerir. 

   

  İçerik yazarken meta etiketlerinizin ve başlıklarınızın anahtar kelime açısından zengin ve iyi yazılmış olduğundan emin olun.

   

  Sayfa içi optimizasyonun amacı, web sayfanızın arama motoru standartlarını karşılamasını sağlamak ve potansiyel kullanıcılar için faydalı, iyi içerik oluşturmaktır.

   

  Sayfa Dışı SEO (Sayfa Dışı SEO) | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

  Sayfa dışı SEO stratejileri, web sitenizin dışında gerçekleştirilen eylemlerdir. Örneğin, içeriğinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz veya diğer web siteleri içeriğinizi kendi web sitelerine ekleyebilir veya içeriğinizden bahsedebilir.

   

  Sayfa dışı SEO, bir web sitesinde gerçekleştirilen optimizasyondur. B. İçeriğinizi başkalarının kendi web sitelerine ekleyerek geri bağlantılar kazanın.

   

  Backlink, diğer web siteleriyle ilişkiler kurmaktır. Amaç, içeriğinize atıfta bulunarak başkalarının içeriğinizi beğendiğini bilmesini sağlamaktır.

   

  Her ne kadar çok çaba gerektirse de sayfa dışı SEO çalışmaları SEO başarısının önemli bir parçasıdır.  KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

  Teknik SEO | KIBRIS SEO 2023 ve Google Sıralamaları

  Teknik SEO stratejisi, web sitenizin perde arkasında gerçekleşen süreçtir. Sayfa içi SEO, sayfa dışı SEO ve teknik SEO, web sitenizi arama yapanlar ve arama motorları için daha güvenilir hale getirmeyi amaçlar.

   

  Teknik SEO, bir web sitesinin Google algoritmaları için teknik olarak hazırlanmasıdır. sayfa hızı
  Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde yükleme hızı çok önemlidir çünkü Google, yavaş sayfalar için sözde bir ceza uygular. 

   

  Yavaş web sitelerinin ana nedenleri genellikle büyük resimler ve karmaşık animasyonlardır.

  Yükleme süresini azaltmak için web sitenizin hızını optimize etmelisiniz.

  Taranabilirlik, bir web sitesinin arama motorları için kullanımının ne kadar kolay olduğunu açıklar. İyi taranabilirlik, arama motorlarının web sitenizdeki tüm içeriğe kolayca erişebilmesi ve toplayabilmesiyle karakterize edilir.

   

  Bağlam eklemek için arama motorları yeni içerik bulmak üzere İnternet’i “keşfeder”. “Tarama” web sitesindeki bağlantılar aracılığıyla çalışır.

   

  Google, içeriğinizi bulmak için bağlantı üstüne bağlantıyı takip eder. Web sitenizdeki iyi bir dahili bağlantı, iyi taranabilirliği desteklediği ve yeni eklenen sayfaların Google ve kullanıcılar tarafından bulunmasını sağladığı için büyük bir avantajdır.

   

  Mobil Uyumluluk

  Arama motorlarının akıllı cihazlarda kullanımı şimdikinden çok daha yaygınlaşacak.

   

  Bu nedenle arama motorları, akıllı cihazlarda en iyi sonuçların net ve kolay kullanılabilir olmasını sağlamaya büyük önem veriyor.

   

  Web sitenizin “mobil uyumlu” olup olmadığını ve başta Google Search Console olmak üzere çeşitli araçları kullanarak akıllı cihazlarda tam olarak nasıl görüntüleneceğini öğrenebilirsiniz. | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

  SEM VE SEO ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

  İnsanların işletmenizi internette bulmasını istiyorsunuz. Peki bu konuda bilmeniz gerekenler nelerdir?

  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile SEM (Arama Motoru Pazarlaması) arasındaki fark nedir? Önce bu iki konuyu anlayalım. SEO ve SEM arasındaki temel farklar şunlardır:

  SEO ücretsiz bir stratejidir. SEM ise ücretli bir stratejidir. SEO ile web sitenize organik (doğal) trafik çekmeye çalışırsınız. SEM, bir ücret ödeyerek (reklam yoluyla) web sitenize ziyaretçi çekmeye çalışır.

    • SEO (organik arama stratejisi)

    • SEM (Ücretli Arama Stratejisi)

   SEO yaptığınızda, arama sayfası sonuçlarında (SERP’ler) görünürlük için ödeme yapmanız gerekmez.

   Dolayısıyla, arama motoru sonuç sayfalarının en üstünde görünen trafik oluşturmak istiyorsanız web sitenizin ilk beş konumdan birinde göründüğünden emin olmanız gerekir.

    

   Bunun nedeni, arama yapanların genellikle ilk beş konumda görünen web sitelerine tıklamalarıdır. Bu çalışmalarda bu anlatılmaktadır.

    

   Bu nedenle firmanızın ilk 5’te yer alması çok önemlidir. SEM, arama motoru sonuçlarının en üstünde görünen reklam alanının satın alınmasını içerir.

    

   Bu, her tıklama için ödeme yapacağınız anlamına gelir. Yani iyi bir SEO yapısı ile ücretsiz olarak arama motoru sayfalarında üst sıralara çıkabilirsiniz, SEM ile ise ücret karşılığında arama motoru sayfalarında üst sıralara çıkabilirsiniz. | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

   İŞLETMELER İÇİN SEO NUN ÖNEMİ NEDİR?

   SEO’nun işletmeler için çok önemli olduğunu araştırdık. Aşağıda açıklamaya çalıştım. KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

   – SEO şirket satışlarını artırır (satışlarda artış)
   İşletmelerin satışları artırmak için SEO yapması veya SEO yapacak uzman tutması gerekir. Bunun nedeni şu şekilde formüle edilebilir.

   Tüketicilerin ortalama %80’i ürünleri çevrimiçi olarak arıyor. Araştırmalar, arama kullanıcılarının ortalama %75’inin arama sonuçlarının ilk sayfasında kaldığını gösteriyor.

    

   İşletmenizin SEO’ya yatırım yapması gerekiyor. Aksi takdirde siteniz arama sonuçlarında ilk sayfada daha alt sıralarda görünebilir.

   Bu, sektörünüzde arama yapan kişilerin çoğunluğunun şirketinizin varlığından haberi olmadığı anlamına gelir.

   – SEO ile potansiyel müşterileri artırın
   Sektörünüzle ilgili potansiyel müşterileri çekmek istiyorsanız SEO’ya yatırım yapmak yardımcı olabilir. Nasıl Çalışır?

   SEO uyumlu bir şekilde oluşturulan web siteleri, arama sayfalarında daha üst sıralarda görünecektir.

    

   Web siteniz arama sayfasının üst kısmında görünüyorsa bu, web sitenizin çok sayıda organik ziyaretçisi olduğu anlamına gelir.

   Web sitenizi sektörünüzle ilgili daha fazla kişi ziyaret ettikçe potansiyel müşterilerinizin de artacağını fark edeceksiniz.

    

   – SEO marka bilinirliğini artırır

   İyi bir pazarlama stratejisi geliştirmek istiyorsanız SEO, marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Marka bilinirliği arttıkça yeni müşterilerle iş ilişkileri kurulmakta ve mevcut müşterilerin şirkete olan sadakati artmaya başlamaktadır.

   İşletmeniz arama sonuçları sayfalarında üst sıralarda yer aldığında, alıcılar için güvenilir bir referans noktası haline gelir.

    

   – SEO ile işletmeniz yavaş yavaş büyüyecek

   SEO ile işletmeniz her geçen gün büyüyecektir. Geliriniz buna göre artacaktır. İnsanlar bir şey aradıklarında ilk olarak internette ararlar.

   İnternette aradığınızı bulduğunuzda sorular sorun, yorumları kontrol edin ve şirketinizin güvenilir olup olmadığına bakın.

   İşletmeniz internet aramalarında ilk sayfada çıkmıyorsa yeni müşterilere ulaşamazsınız. Bu nedenle SEO günümüzde işletmeler için oldukça önemlidir.

   Birçok kişi ve işletme SEO ve SEM’i karıştırır. Aşağıdaki ekran görüntüsünü kullanarak SEO ve SEM arasındaki farka bir göz atalım.

    

   Şimdi SEO nasıl yapılır öğrenelim…

    

   SEO yapmakla ilgili bu bölüme geldiğinizde iyi SEO temellerine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

   SEO’yu nasıl yapmalıyım?

   Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

   Stres yok!

   Endişelenmenize gerek yok.

   Yazının bir sonraki bölümünde sizlere SEO yöntemlerini ve en etkili SEO stratejilerini tanıtacağız.
   SEO’yu nasıl yaptınız? SEO’nun nasıl çalıştığını adım adım anlatacağız. | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

   SEO NASIL YAPILMASI GEREKİR?

   KIBRIS DİJİTAL AJANS | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

    

   SİZE 10 ADIMDA SEONUN NASIL YAPILACAĞINI ANLATALIM

   Peki SEO’yu nasıl yapıyorsunuz? Konuyu açıklayarak başlayalım. | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları 

    

   Öncelikle şirketimizin web sitesinin SEO düşünülerek oluşturulup oluşturulmadığını kontrol ettik.

    

   SEO düşünülerek tasarlanmadığını fark ettikten sonra şirketin web sitesinin tamamen yeniden tasarlanmasıyla başladık. (Bu web sitesi WORDPRESS açık kaynak sistemi kullanılarak oluşturulmuştur).

    

   Şirketin önceki web sitesi bir SEO stratejisini uygulamaya yetecek kadar iyi değildi. Şirket web sitesinin yenilenmesinden sonra. SEO söz konusu olduğunda hangi stratejiyi kullanacağımıza dair bir plan yaptık.

    

   Şirketim için bir SEO stratejisi geliştirmeye başladım.

   Öncelikle SEO önlemlerinin ne anlama geldiğini kısaca açıklayayım.

    

   SEO stratejisi nedir?

   SEO stratejisi, web sitenizin arama sonuçları sayfalarındaki sıralamasını iyileştirmek için planlama ve uygulama sürecidir.

   Bu, SEO’nun nasıl yapılacağına dair kendi planınızı yapmak anlamına gelir.

    

   Ne yapılacağını, nasıl yapılacağını adım adım planlamak anlamına gelir. Başka bir deyişle SEO stratejisi, sektörünüzle ilgili daha fazla organik trafik oluşturmak için takip ettiğiniz bir süreçtir.

   Ancak SEO stratejisi oluşturmaya yönelik bir adım olarak aşağıdaki planı hazırladım: Ve planımı uygulamaya koydum.

    

     1. Adım: Bir anahtar kelime listesi oluşturun

     1. Adım: Google’ın ilk sayfasını analiz edin

     1. Adım: Rakiplerinizden daha iyi bir şey yaratın
     2.  Adım: Geri bağlantılar ekleyin
     3. Adım 5: Sayfa içi SEO’yu optimize edin

     1. Adım: İçeriğinizi arama amaçları için optimize edin

     1. Adım: İçerik tasarımına odaklanın

     1. Adım: Başkalarının sayfanızı bulmasına izin verin

     1. Adım: İçeriği iyileştirin ve güncelleyin

     1. Adım: SEO analiz araçlarını kullanarak web sitenizi araştırın | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

    1.Adım: Bir anahtar kelime listesi oluşturun

    Anahtar kelime araştırması genellikle SEO stratejinizin ilk adımıdır. Potansiyel müşterilerinizin aradığı anahtar kelimeleri bulmanın en iyi yollarından biri Google Arama sayfasının Google Önerileri bölümüdür.

     

    Google’ın arama kutusuna bir anahtar kelime (veya kelime öbeği) yazın. Sonuçlar sayfasında Google size bir öneri listesi gösterecektir.

     

    Aranan kelimeler ve kelime öbekleri doğrudan Google’dan gelir, dolayısıyla bunlar genellikle SEO için harika anahtar kelimelerdir. (Bu, arama yapanların sıklıkla o kelimeyi veya kelime öbeğini aradığı anlamına gelir.)

     

    Ayrıca daha uzun anahtar kelimeler (“uzun kuyruklu anahtar kelimeler” olarak bilinir). Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, “kısa kuyruklu” anahtar kelimelere göre daha az rekabete sahiptir.

     

    Düşük arama hacimlerine rağmen, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin arama motoru sayfalarında sıralaması, rekabet edilmesi daha zor olan kısa kuyruklu anahtar kelimelere göre çok daha kolaydır.

     

    10-12 anahtar kelimeden oluşan bir liste elde edene kadar Google’da birkaç farklı anahtar kelime veya kelime öbeği aramanızı öneririz.

     

    Bu kelime ve cümlelerin arama motorlarında aranma hacmini ve rekabet düzeyini görmek istiyorsanız SEMrush, Ahrefs, ücretli SEO analiz araçlarını veya Google Ads araçlarını ve Ayarlar/Planlama/Anahtar Kelime Planlayıcı araçlarını kullanabilirsiniz.

    KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

     

    2. Adım: Google’ın ilk sayfasını analiz edin

    İlk adımda bir anahtar kelime listesi oluşturdunuz. Bir arama motorunda bu anahtar kelimeleri ararken, hangi web sitelerinin (sayfaların) arama motorunun ilk sayfasında sıralandığını belirlemeniz gerekir.

     

    Bunun için hazırladığınız anahtar kelimeleri Google arama kısmına girin.

     

    Google’da ilk sayfada çıkan sayfaları dikkate almanızı öneririz. Rakiplerinizin en iyi web siteleri (sayfaları) ne yapıyordu, içeriklerini nasıl oluşturdular?

    Onlara birer birer bakın. Onayladığınız içerikleri (sayfaları) not edin

    3.Adım: Rakiplerinizden daha iyi bir şey yaratın

    Artık içeriği oluşturmanın zamanı geldi. SEO içeriğinizi yazmaya başladığınızda şu iki seçeneği göz önünde bulundurun:

     

    Seçenek 1: Farklı ve sizi rakiplerinizden ayıran içerik oluşturmaya çalışın.

    Seçenek 2: İçerik açısından rakiplerinizden daha iyi olun. Rakibinize karşı en az +1 öne geçin. (Diğeri her zaman öne çıkıyor!)

    Rakiplerinizin önünde kalmak istiyorsanız onlardan daha iyi bir şey yaratmanız gerekir. Google’ın hemen fark etmesi için yayınlanması gerekiyor. | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

     

    4.Adım (Backlink) Geri bağlantılar ekleyin

    İşletmenizin web sitesinin arama motoru sıralamasını iyileştirmek istiyorsanız geri bağlantılar bir zorunluluktur. Backlinkler ilk sayfa için hala çok önemlidir.

     

    Soru şu ki, bunu nasıl yapıyorsunuz?

     

    Bunun için öncelikle rakiplerinizin web sitelerini inceleyin. Rakiplerinizin nereden geri bağlantı aldığını ve geri bağlantılarının kalitesini görün ve web sitenizi (veya içerik bağlantılarını) rakiplerinizin eklediği yerlere ekleyin.

     

    Not! Rastgele yerlerden düşük fiyatlarla geri bağlantı satın almayın. Çünkü rastgele yerlerden (sektörünüzle tamamen alakasız yerlerden bile) ucuza alınan backlinklerin size hiçbir faydası olmayacaktır.

     

    Aksine, bu tür satın alınan geri bağlantılar gelecekte spam bile olabilir.

     

    İkinci öneri olarak şunu söyleyebilirsiniz: Sektörünüzle ilgili makaleler yayınlayan web siteleriyle iletişime geçin. Onlara böyle mesajlar gönderin.

    “Merhaba, web site adresim https://………… ve web sitenizde içerik yayınlamak istiyorum. “Lütfen bana yayın durumu hakkında bilgi gönderin.”

    Çoğu durumda iade edilecektir. İlgili içeriğin kaç gün/yıl veya sınırsız kalacağı ve bu hizmetin fiyatı hakkında e-posta yoluyla geri bildirim alacaksınız.

     

    Alacağınız cevaba göre bütçeniz dahilinde en az 300 kelimelik içerik yayınlayabilirsiniz. Alternatif olarak, diğer tarafa ve onlarınkine yönelik içeriği web sitenizde yayınlayarak bir sözleşme oluşturabilirsiniz. | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

    KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları | KIBRIS DİJİTAL AJANS | ÖNEMLİ !!!

    Kıbrıs Dijital Ajans Olarak , Kıbrıs Seo Hizmeti Vermekle Beraber Size Önemli Bir Detaydan da bahsetmek isteriz.

     

    Backlink olmadan içeriğim ön sayfada yer almaz mı?

    Cevap: Gelebilir. Daha önce yazdığınız içeriğiniz Google’da listelenmiyorsa yani konu hakkında ilk içerik yazan sizseniz backlink almadan ön sıralara ulaşabilirsiniz.

     

    Ancak son derece rekabetçi bir kelimeyle zirveye çıkmak istiyorsanız, “backlink” olmadan zirveye çıkmanız çok zordur. “Bu Aynı Ava Giden Avlanır” Tabirine Benzer.. | KIBRIS SEO

    Adım 5. Sayfa içi SEO’yu optimize edin

    Bu adım, içeriğinizi SEO için optimize etmek anlamına gelir. Üç temel sayfa içi SEO tekniğine odaklanmanızı öneririz: Dahili bağlantılar

    Dahili bağlantı , aynı web sitesi içindeki başka bir sayfaya verilen bağlantıdır.
    Örneğin web sitenizde içerik yayınladığınızı varsayalım. İçerikte yer alan ifade veya kelimelerin açıklamaları sitenin ayrı sayfalarında yer almaktadır.

     

    Oluşturduğunuz içerik içerisinde dahili bağlantı URL’leri oluşturarak yazılarınızın okuyucularını başka sitelere yönlendirebilirsiniz. Bu işleme dahili bağlantı denir.

    Dahili bağlantıların üç avantajı:

      • Kullanıcıların web sitenizde gezinmesini kolaylaştırın.

      • Web siteniz için bir bilgi hiyerarşisi oluşturmanıza yardımcı olur.

      • Web sitenizdeki bağlantıların yayılmasına (arttırılmasına) yardımcı olur. Sayfalarınız/içeriğiniz için kısa, anahtar kelime açısından zengin URL’ler kullanın. Çünkü , Arama motorları uzun URL’ler yerine kısa URL’leri tercih eder. | KIBRIS SEO | KIBRIS DİJİTAL AJANS | KIBRIS WEB TASARIMI | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

     Kıbrıs Dijital Ajans | Kıbrıs Sosyal Medya Yönetimi | Kıbrıs Web Tasarım | Kıbrıs SEO | Kıbrıs Sosyal Medya Takipçi | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

     Anlamsal SEO veya Semantik SEO Nedir?

     bir konuyu kapsayan birçok anahtar kelimenin yanı sıra tek bir anahtar kelime etrafında optimize edilmiş içerik oluşturma sürecidir.

     Örneğin hedef anahtar kelimenizi Google Görseller’e girerek bunu kendiniz yapabilirsiniz. Arama sonuçlarında görünen farklı anahtar kelimelere dikkat edin.

      

     Bu anahtar kelimeleri içeren içerik oluşturun. Bu nedenle tek bir anahtar kelimeye odaklanmak yerine, ilgili anahtar kelimelerin etrafında yer alan anahtar kelimelerin yer aldığı içerik sağlamalısınız.

     Alternatif olarak, Google arama bölümüne girdiğiniz ana hedef anahtar kelimeler için görünen Google arama önerilerine dikkat edin (1. adımdaki Google arama önerileri görseline bakın) ve içeriğinizi bu çerçevede yazın. KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

      

     6.Adım : İçeriğinizi arama amaçları için optimize edin

     Arama amacı (amacı) nedir? Arama amacı, bir arama sorgusunun nedenidir.

     Yani kişi bu aramayı neden/neden/hangi amaçla yaptı, bir şeyler öğrenmek mi istiyor?

     Bir satın alma işlemi mi yapmak istiyorsunuz?

     Yoksa belirli bir web sitesini mi bulmaya çalışıyorsunuz?

     Arama amacı neden önemlidir?

     Basitçe söylemek gerekirse, Google’ın nihai hedefi kullanıcının arama amacını gerçekleştirmektir.

      

     Bu nedenle SEO ve içerik pazarlamasında başarılı olmak istiyorsanız oluşturduğunuz içeriğin “arama amacı” yaklaşımına uyması gerekir. | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

     7.Adım : İçerik tasarımına odaklanın

     İçeriği yazdım. Şimdiye kadar yazdığınız en iyi içeriğe sahip olabilirsiniz. İçeriğiniz kötü tasarlanmışsa (örneğin içeriğinizin arka planının koyu olması) içeriğinize erişen kullanıcılar sayfanızdan ayrılabilir.

      

     Kullanıcı hemen çıkma oranları da buna bağlı olarak daha yüksek olacaktır.

      

     Sayfadan çok hızlı ayrılmak, içeriğinizin kalitesini Google SEO açısından düşürür. İçeriğinizde grafikler, görseller, madde işaretleri ve videolar kullanmayı deneyin. (Bu yazdıklarınızın anlaşılmasını kolaylaştırır) | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

     8.Adım: Başkalarının sayfanızı bulmasına izin verin

     Hazırladığınız şeyi sunmak çok önemlidir. Bu, makalenizin daha fazla kişi tarafından incelenmesine yardımcı olacaktır.

     • İçeriğinizi kayıtlı e-posta adresinize gönderilebilecek şekilde yayınlayın.

     • İçeriğinizi sosyal hesaplarınız (WhatsApp grupları, Telegram grupları vb.) üzerinden yayınlayabilirsiniz.

     • Hedef kitlenize yönelik Google reklamları ve sosyal medya reklamlarına girebilirsiniz.

     • Onaylanmış bir telefon listesine SMS gönderebilirsiniz.

     • İçeriğinizi diğer blog sitelerine e-postayla gönderebilir ve onlardan yayınlamalarını isteyebilirsiniz. KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

      

     9.Adım: İçeriği iyileştirin ve güncelleyin

     İçeriği güncellemek Google’ın en çok sevdiği şeydir. İçeriği zaman zaman kontrol ettiğinizden ve baştan tekrar okuduğunuzdan emin olun.

      

     İçeriğinize yeni faydalı bilgiler eklemeniz gerekiyorsa bunu içeriğinize ekleyin. İçeriğiniz artık alakalı olmayan bilgiler veya satırlar içeriyorsa bunları içeriğinizden kaldırın.

     İçeriğinizdeki dahili ve harici URL bağlantılarını kontrol ettiğinizden emin olun.

     Bağlantınız çalışmıyorsa, yeni bir bağlantıyla güncellemeyi unutmayın.

     Geliştirilmiş ve güncellenmiş içerik.

     İçeriğinizdeki tarih ve saat bilgilerini güncellemeyi unutmayın.

     Google bunu seviyor. 🙂 🙂 | KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları

      

     10.Adım SEO analiz araçlarını kullanarak web sitenizi kontrol edin

     Web siteniz için önceki dokuz adımı tamamladınız. Bu adımlardan sonra Ahrefs veya SEMrush gibi bir SEO analiz aracı kullanarak web sitenizi zaman zaman kontrol edin.

      

     Web sitenizi neden web sitesi analiz araçlarını kullanarak kontrol etmelisiniz? 

     Web sitenizin perde arkasında neler olduğunu görün.

     Örneğin, web siteniz bilginiz dışında yetişkinlere yönelik veya spam bir web sitesine eklenmiş olabilir.

     Veya sitenizden daha önce kaldırılmış olabilir (bozuk bağlantı – bozuk bağlantı). Bu sorunlu alanları belirlemek ve çözmek için bu SEO analiz araçlarını kullanıyoruz. | KIBRIS SEO

      

     Kıbrıs Seo ve Google Sıralamaları ve Seo hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşmak İsterseniz Lütfen Buraya Tıklayınız

      

     KIBRIS SEO ve Google Sıralamaları Yazımızı Okudunuz.. Diğer Yazılarımızı Okumak İçin Lütfen Burayı Tıklayınız

     Kıbrıs Dijital Ajans Olarak Bizi Youtube’Tan Takip Edin

     Bizi Youtube’tan Takip Etmek İçin Lütfen Burayı Tıklayınız

     Verdiğimiz Tüm Hizmetlerimizi Detaylı İncelemek İçin Lütfen Burayı Tıklayınız

     Yaptığımız İşleri ve Referanslarımızı Görmek İçin Lütfen Burayı Tıklayınız

     FAYDALI HABER LİNKLERİMİZ

     KIBRIS SEO 2023
     YAPAY ZEKANIN TEHDİT ETTİĞİ MESLEKLER
     TASARIMCI İÇİN EN İYİ İŞLEMCİLER 2023
     PROFESYONELLER İÇİN EN İYİ 5 EKRAN KARTI
     YAPAY ZEKA DOST MU DUSMAN MI
     HYUNDAİ AYA ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR
     GALAXY S24+ EXYNOS YONGA SETİNİ SEÇTİ
     GOOGLE YENİ YONGA SETİ STRATEJİLERİ
     KIBRISTA EV ALINIR MI?
     SOSYAL MEDYA TAKİPÇİLERİNİZİ ARTTIRIN
     GOOGLE’DAN YAPAY ZEKAYA 2 MİLYAR DOLAR
     WHATSAPP MARKETİNG
     KIBRISTA SOSYAL YAŞAM
     SOSYAL MEDYA TASARIMLARINDA YENİ TRENDLER
     KIBRIS YAPAY ZEKA DANIŞMANLIĞI
     YAPAY ZEKA NEDİR? 2023
     KIBRIS SEO ve GOOGLE SIRALAMALARI
     DİJİTAL PAZARLAMANIN ÖNEMİ
     EN İYİ DİJİTAL AJANSLAR
     KIBRIS DİJİTAL PAZARLAMA
     KIBRIS WEB TASARIMI
     KIBRIS SEO UZMANI
     KIBRIS FACEBOOK REKLAMLARI
     KIBRIS SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
     KIBRIS İNSTAGRAM REKLAMLARI
     KIBRIS GOOGLE ADWORDS NEDİR? 2023
     EN POPÜLER SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI
     İÇERİK ÜRETİCİSİ NEDİR?
     İNSTAGRAMIN DİJİTAL PAZARLAMADA ÖNEMİ NEDİR?
     KIBRIS MOBİL UYGULAMA
     KIBRIS SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NEDİR 2023
     GRAFİK TASARIMCI NASIL ÇALIŞIR? KIBRIS 2023
     GRAFİK TASARIM NEDİR? NASIL YAPILIR? KIBRIS 2023
     WEB TASARIMI GEREKLİ Mİ?

     GOOGLE SIRALAMASI & SEO NEDİR?

     Sosyal Medya
     Popular Post
     Arşivler
     youtube.com/@KibrisAjans